Nu öppnar ansökan till ASICS FrontRunner – bli en del av vårt team!

Nu öppnar ansökan till ASICS FrontRunner – bli en del av vårt team!


ASICS FrontRunner är ett samarbete med Runner’s World där vi kommer att skapa ett community och team med totalt 25 personer under det första året. De som blir medlemmar i teamet kommer att få testa de senaste produkterna från ASICS, ta del av unika löparupplevelser under hela 2017 och dela sina erfarenheter under en helt ny sajt kopplad till Runnersworld.se.

– Vi har under de senaste åren skapat liknande träningsgrupper i mindre skala tillsammans med Asics. De satsningarna har uppskattats enormt av våra läsare och nu tar vi helt enkelt nästa steg i den utvecklingen med Asics FrontRunner, säger Runner’s Worlds chefredaktör Stefan Larsén.

Redan klara medlemmar i teamet är triathlonstjärnan Lisa Nordén, ultrakungen Jonas Buud och Finnkampssegraren David Nilsson tillsammans med PT:n Sanna Hed och community managern Thomas Pickelner.

Vi söker 20 löpare!

Nu söker vi dig som är en hängiven löpare som lever och andas löpning, är social, aktiv och vill vara ambassadör för ASICS här i Sverige. Alla sorters löpare passar i ASICS FontRunner: ultralöpare, triathleter, swimrun-utövare och motionärer! Hur snabbt man springer är mindre viktigt – alla nivåer är välkomna att söka.

Nu är ansökan öppen på ASICS.com/frontrunner. Där hittar du också all info du behöver om ASICS FrontRunner. Så missa inte chansen att bli en del av den här unika upplevelsen – ansök redan idag!

 


Antal kommentarer: 2


Mia

Hej!
Hur blir man en front runner? Är det försent? Hur ska man gå till väga.
Tack på förhand.
Mvh Mia Lindgren


Albina Ulvegren

Hej!
Det står fyll i formuläret med mer info men det enda som kan fyllas i är namn och mailadress…? Skickas ett formulär att fylla i?



Lämna kommentar

Fyll i formuläret nedan för att kommentera inlägget. Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta*

*

*

Läs också

Hur springer man långpass?

Att vänja kroppen vid att springa i mer än två timmar anses allmänt vara nyckeln...

Läs mer

RW-passet: Mixade intervaller med fartfylld avslutning

Testa den här fartfyllda intervallserien – som går att köra nästan var som helst!

Läs mer

Vad ska man äta för att hålla sig frisk?

De som äter medelhavsinspirerad mat håller sig generellt friskast och lever längst, säger kostprofessorn Alicja...

Läs mer

Smart och effektiv sommarträning för löpare

Här är tre smarta och tidseffektiva strategier för dig som vill springa längre, snabbare och...

Läs mer

Fler intressanta artiklar

Bästa tipsen för effektiv semesterträning

Sightseeingpass, morgonträning och transportlöpning. Så här kan du bli starkare än någonsin under semestern!

Läs mer

Hur ska man tänka kring löpning i värme?

Sommarvärmen är härlig. Samtidigt är det något som minskar din prestationsförmåga avsevärt. Här är fyra aspekter att ta hänsyn till...

Läs mer

Hur tränar man för en halvmara?

Här är fem nyckelpass för dig som vill klara av de 21,1 kilometerna på bästa sätt.

Läs mer